Terrain Tamer - Náhradní díly pro off road 4WD / 4×4

 

 

Pro4WD.cz  ›  Uzávěrka diferenciálu ELocker

Elektromagnetická uzávěrka diferenciálu - ELocker

Elektromagnetický blokovací mechanismus ELocker je nejnovější generací diferenciální technologie. Terrain Tamer vám umožňuje nákup uzávěrky pro vozy s pohonem 4×4 / 4WD, která je na špičce současných technologií.

Uzávěrka direfenciálu


Uzávěrka Harrop / Eaton ELocker byl přímo navržena pro pohon 4×4 / 4WD, kde dává možnost uzamčení nebo odemčení diferenciálu. Když to vyžaduje situace, tak se uzávěrka ELocker stlačením spínače okamžitě zablokuje a umožní přenesení 100% točivého momentu a to rovnoměrně na oba konce nápravy. Uzávěr ELocker byl zkonstruován s přesně kovanými převody, které jsou navrženy tak, aby zlepšily pevnost a trvanlivost oproti standardní uzávěrce. Snadná instalace, spolehlivost a rychlá aktivace tlačítkem umožní zlepšení výkonu vozidla 4×4 / 4WD.

Výrobce Harrop / Eaton používá pro výrobu uzávěrky technologii americké společnosti Eaton, kde byla původně určena pro americkou armádu. ELocker je mnohem silnější než konkurenční uzávěrky a ani nevyžaduje drahý kompresor nebo vedení vzduchu. Jsme přesvědčeni, že ELocker je lepší než ostatní uzávěrky na trhu a v mnoha ohledech je nesrovnatelný s jinými značkami.


Balení s uzávěrkou


Hlavní výhody uzávěrky ELocker:

  • Zvyšuje tažný off-road výkon
  • Patentované elektronické zamykání
  • Přesně kovaná kola
  • Nevyžaduje žádné kompresory nebo vzduchové hadice
  • Výrobce poskytuje tři roky záruku

O uzávěrce diferenciálu obecně

Uzávěrka diferenciálu pracuje na principu vyřazení vloženého stupně volnosti, tj. zamezím otáčení satelitního kola. Pokud se zamezí otáčení satelitního kola (pro jednoduchost mechanickou aretací) vyřadí se z činnosti diferenciálu jeho požadovaná funkce, tj. přenos proměnných otáček na výstupní hřídele.

Otáčky obou výstupů se tím nuceně sjednotí a rozdělení výstupních momentů pak závisí pouze na aktuálních reakčních momentech každého kola (vyvolaných obvodovou trakční silou kola, nebo jeho momentem setrvačnosti při urychlování) Konstruuje se jako ruční nebo elektronická (detekce jízdního režimu elektronikou vozidla) podle typu vozidla, konstrukce a kategorie vozu.


Jak pracuje uzávěrka ELockerUzávěrka ELocker je zatím určena pro následující modely

katalog náhradních dílů  ›› Elocker Application Guide

Brožura ELocker

katalog náhradních dílů  ›› Elocker Flyer (anglicky)


Máte dotaz nebo přání? Napište nám:


Předmět dotazu či objednávky


Kontaktní údaje
Co vás zajímá
Co je to pohon 4×4 a 4WD ?

Pod pojmem 4 × 4 rozumíme vozidlo, které má pohon na všechna čtyři kola. Konstrukce four-wheel drive (4WD) je pro tento typ vozidel jednou z nejtypičtějších. Konstrukce 4WD vám umožňuje mít pohon 4×4 k dispozici neustále. Auto 4WD je schopné provozu i na suchých a pevných podkladech, kde by se přiřaditelný pohon předních kol poškodil. Pohon na 4WD je pohodlný a bez nutnosti ruční obsluhy.

Rozeznáváme dva základní druhy konstrukcí four-wheel drive a to klasické 4WD a vedle toho takzvané full 4WD. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Klasické 4WD je takový druh konstrukce, kdy za běžných podmínek pohání vůz pouze jedna náprava. Většinou je to zadní náprava. V případě potřeby si pohon na všechna čtyři kola zapne sám řidič. Při tomto klasickém four-wheel drive pohonu nemá vůz středový diferenciál. Přední a zadní hnací hřídele spolu proto nespolupracují. Přední náprava díky tomu může jet rychleji, než zadní. Tento takzvaný part time 4WD je výhodný zvláště pro mokrý povrch.

Full 4WD je takový tip konstrukce, kdy pohon funguje pomocí mezinápravového diferenciálu, respektive doplňuje přední a zadní nápravové diferenciály. Síla motoru je v takovém případě distribuována na všechna čtyři kola současně a neustále. Při jízdě v těžkém terénu je hlavní provozní nevýhodou mezinápravového diferenciálu jeho uzávěrka.

Rostoucímu počtu uživatelů vozidel s pohonem 4WD vychází vstříc nové české zastoupení Terrain Tamer. Jeho prostřednictvím teď mají i tuzemští spotřebitelé přístup ke 40 tisícům náhradních dílů pro své automobily 4 × 4.


náhradní díly pro vozidla 4x4 a 4WD Terrain Tamer je obchodní značka stejnojmenné australské automobilové společnosti, založené v roce 1969. Vyvíjíme a prodáváme náhradní díly pro automobily s pohonem 4×4, respektive 4WD.

Naše dlouholetá činnost v oblasti off road automobilů 4WD od počátku vychází z rostoucí poptávky po autodílech a po příslušenství pro automobily 4WD. Náročné přírodní podmínky australského vnitrozemí jsou pro vývoj autodílů do off road vozidel ideální. Web Pro4WD.cz je jediný autorizovaný dovozce náhradních dílů Terrain Tamer do ČR.Začátek stránky | Mapa stránek | Kontakty | Přidat k Oblíbeným položkám | Aditiva do nafty

All rights reserved © abcRedakce.czrešerše, copywriting, webové služby, propagace – 2012–2019